fbpx Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

5 frnděrvoucích náznaků, jak dát svému okolí jasně najevo, že jste lesba jako kláda

Panda Červená 4

Jako většina z vás se identifikuji jako čistá lesba (jednou mě z tohohle spojení šlehne 😀 ). A nedávno jsem si položila otázku: Jak mají ostatní poznat, že jsem na holky? Na první pohled asi nikoho nenapadne, že nejsem heterosexuální. Popsala bych sama sebe jako průměrnou holku s dlouhýma vlasama a brýlemi. Vlastně vždycky jsem se s potenciálními „objevy” seznámila online, kde je snadné svou orientaci prostě napsat. A po několika letech už mi to online randění začalo lézt na nervy a ráda bych se setkávala se ženami osobně. Jak tedy objasnit, že jsme lesbičky hledající sex a vztahy se ženami? Jak najdeme jiné lesbické ženy?!

Je to frustrující, že lidé neustále předpokládají, že jste hetero a vaším životním cílem je nalézt toho pravého muže, vdát se za něj a mít s ním hromadu dětiček. Navíc, pokusit se „tam venku“ najít i jinou ženu, která je lesba, se může občas zdát jako nemožné. Takže zde máte ode mě 5 tipů, které vám to snad usnadní, anebo vám naopak vyvrátí určité předsudky.

1. Pro začátek něco závratného: Na hlavě noste vlasy ideálně na ježka, anebo si vyholte půlku hlavy

Jeden z nejhorších předpokladů., který můžete jako lesba cítit, je potřeba změnit si vzhled, a to konkrétně ostříhat vlasy na krátko. NEMUSÍTE TO DĚLAT. To, že jste na holky, ještě neznamená, že na vás kdokoliv tlačí, abyste si ostříhaly ty nádherné dlouhé vlasy, mhm (jo, tohle je pro mě úděsný turn on 😀 ). Sice si můžete myslet, že čím delší máte vlasy, tím více jste na mužský, ale uvědomte si jednu věc: To, že vypadáte „žensky“, je nedílnou součástí toho, co z vás dělá VÁS. Neměňte to!

Samozřejmě se to nevztahuje na situaci, kdy prostě chcete mít krátké vlasy, protože se v nich cítíte dobře a samotné se vám to líbí.

2. Pořiďte si do šatníku minimálně 5 kostkovaných košil a 3 bílá tílka

Když se ohlédnu zpět v čase, živě si vzpomínám, jak jsem si dělala hroznou srandu ze stereotypu, že lesba musí nosit košili. Ideálně kostkovanou. Teď, když se podívám do své skříně, vypadá to přesně jak reklamy na kostkované košile.

Jako jo, dohadujme se jak chceme, ale vsadím se s vámi klidně o půl milionu, že jedna z vašich LGBT kamarádek je ujetá na košile (už teď jsem vyhrála, protože já jsem 😀 ). Nevím čím to je, ale „když jsem se stala lesbou“, vážně se mi v mozku rozpustil hormon, nutící mě milovat košile. Jasně, že jsou i hetero holky, nosící košile a lesby, které košile z duše nenávidí, ale… je jich prostě málo! Je to prostě lesbický styl, a proto jsem se začala chovat podle předpokladu, že „holka, nosící kostkované košile je pravděpodobně z LGBT komunity“. Podívejte se samy: Tohle jsou lesby jako klády.

A teď k druhé části – bílá tílka. Tomuhle se směju vždy jak debil. Existuje vážně strašný stereotyp a předpoklad, že když vidíte (povětšinou) starší ženu s krátkými vlasy, s alespoň lehčí nadváhou, nosící bílá tílka, musí to být lesba. Když je vidíte venku, většinou se sdružují v barech či hospodách s pivem v ruce a v partě podobných leseb. Víte, já se vážně SNAŽÍM krotit v tom souzení ostatních, ale prostě… já jsem ještě nikdy nepotkala ženu výše uvedených vlastností, která by lesba nebyla. A narazím na ně VŽDY, když jdu do společnosti a nějakou zahlédnu. Schválně, až s Jelenicí konečně vyrazíme někdy pařit, dohodly jsme se, že uděláme statistický průzkum o výskytu těchto žen 😀 .

Několik známých leseb: Jodi Lerner, Shane McCutcheon, Bette Porter, Jenny Schetcer, Helena Peabody, Carmen de la Pica Morales, Big Boo…

3. Zanechávejte v konverzaci lesbické stopy

Můžete na to jít taky jemně a něžně jako na první milování s pannou. Svou sexuální orientaci nechte nápadně nenápadně vklouznout do konverzace. Můžete říci něco jako: „Tý vado, jednou jsem byla několikrát na rande s holkou, která [doplňte podle svého].“ Tahle věta se může přizpůsobit tak, aby vyhovovala téměř každé situaci, a můžete si i trošku vymýšlet, jako třeba, když zaslechnete, že někdo poslouchá nějakou kapelu, tak se hned přiserte do konverzace: „Vám se líbí Justin Bieber? Teda, to není možný, já pořád narážím na jeho fanoušky. Před pár týdny jsem měla rande se slečnou, která byla jedním z nejobsedantnějších fanoušků, které jsem kdy potkala. “ Nebo se můžete ženy zeptat, jestli už někdy byla v nějakém známém lesbickém baru nebo na nějaké akci v okolí (ačkoliv pozor, Prague Pride může být trochu zavádějící). Určitě vám to občas přijde hloupé, takhle zanechávat v konverzaci „lesbické stopy“, ale věřte mi, že se to vyplatí! Navíc se takhle můžete i „vyhnout“ nějakému stresujícímu coming outu. A za tu případnou odpověď „Jé, ty jsi taky na ženský?! Juchů, já myslela, že jsem tu jediná“, to rozhodně stojí.

4. Choďte do lesbických klubů a kaváren

Myslíte si, že to je jasný jak facka? Možná vás překvapí, kolik žen tuto činnost nedělá, ať už z důvodu stydlivosti, anebo různých předsudků. Věřte mi, že až začnete tyto prostory navštěvovat častěji, uleví se vám. Zjistíte totiž, že je nás mnohem více, než si myslíme :-). I když nepotkáte (a třeba ani potkat nechcete) nikoho, kdo by vás přitahoval, pořád se můžete seznámit s novými lidmi. A navíc, tyto známosti vás mohou pak třeba představit nějaké své šukedelické single kamarádce!

5. Dejte těm online seznamkám šanci

Jako takhle: kdybych měla porovnat pozitivní a negativní zkušenosti ze seznamek, ohodnotila bych to poměrem 30 : 70. Ale faktem je, že je to nejrychlejší a nejjednodušší způsob, jak poznat jiné lesby. Online seznamky jsou populární, protože spousta žen prostě dává přednost internetu. Troufám si říct, že mám se seznamkami docela dost zkušeností, což si můžete také ověřit v několika mých článcích a pořád jsem na vážkách. Sice mi přinášejí spíše negativní zkušenosti, na druhou stranu, poznala jsem pár žen, zažila i několik hezkých rande… hm, hm. No, je to na každé z vás.

Pozn. Počítejte s tím, že OPRAVDU SPOUSTA žen ze seznamek si raději „pouze“ povídá online a trvá velmi dlouho, abyste je přesvědčily k osobnímu setkání, pokud tedy vůbec.

A nakonec pár faktických věcí, podle kterých lesbu jako kládu fakt nepoznáte a rozhodně se podle toho neřiďte:

  • Že má krátké nehty (on existuje takový častý zlozvyk okusování nehtů…)
  • Že se nemaluje (p*čovina, pardon my french 😀 )
  • Že nosí džíny (absolutně nerozumím, proč je tohle bráno jako poznávací lesbické znamení)
  • Že nosí hodinky (stejně jako výše)
  • Že má doma dvě kočky
  • Že hraje golf či tenis
  • Že má na sobě nějakou motivační LGBT placku anebo nosí něco duhového (nezapomeňte, že jsou i lidé, kteří prostě mají rádi duhové barvy)

Takže lovu zdar! 😛

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *