fbpx Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

7 otázek, na které se lesby raději nikdy neptejte

Panda Červená 0

Tak jasně, že každý je zvědavý na lesbický život, přeci jen jsme boží, nádherné, fascinující, a tak. Takže otázky typu: Kdy jsi zjistila, že jsi na holky? Jsi si jistá, že to není fáze? A už jsi měla chlapa? určitě každá znáte, ale existují i méně „známé” dotazy, se kterými se dost možná setkáte či jste se setkaly, avšak moc se o nich nemluví. Takže jaké to vlastně jsou? Čtěte dále a pronikněte do dalších tajů Pandího života aneb na jaké hovadiny musím čas od času odpovídat.

A začneme hned zostra:

„Líbím se ti?” nebo „Chtěla bys to se mnou zkusit?”

Nesnáším tuhle otázku. Mám na ni takovou alergii. Přijde mi, že se mě na ni ptá 95 % ženských, které se o mě dozví, že jsem na holky. Jako… to, že jsem lesba, neznamená, že chci ojet každou. Copak heterosexuální holky se každého kluka ptají, jestli se jim líbí? Jako WTF? Co je to za debilní přemýšlení? A víte co je nejhorší? Že těch 95 % holek, co se mě na to ptá, se mi fakt nelíbí. A co jim na to máte říct?

A jak to vlastně děláte v posteli?

Moc jsem nevěřila, že se opravdu někdo na tuto otázku ptá a hlavně – jak je možné, že si to neumí představit? Pominu-li panny, panice a malé děti. Když mi ale tuhle otázku zaobaleně položila moje někdejší ex stylem „A ono to jde dělat i jinak, než, že jedna leží a druhá dělá něco rukama či jazykem dole?” To jako… moc jsem nevěděla, co na to říct. A je jedno, že neměla zkušenosti, ale tak když studuje vysokou školu, myslela jsem, že má alespoň nějaký všeobecný rozhled ve svém věku. Ale asi ne.

Takže nechceš/nebudeš mít děti?

Tuhle otázku mi položila mamka vlastně jako první poté, co jsem jí řekla, že jsem na holky. Respektive její přesná slova zněla: „No co, tak jedno vnouče už mám, to mi stačí”. Podruhé se mě zeptali na pracovním pohovoru, kdy mi vlastně oznámili, že je super, že nebudu mít děti. Teda, nikdy mě nenapadlo se nad tímhle zamýšlet. Když nebudeme řešit to, že je u nás nelegální otěhotnět v lesbickém páru, tak je tu ještě adopce a podobné věci.

Jo, ty jsi lesba, takže chceš kočky?

Jděte někam. Nemám ráda kočky, mám na ně alergii. A vraždila bych za tenhle idiotský rozšířený stereotyp.

Ty jsi lesba, protože nemůžeš najít kluka?

Na tohle se mě už naštěstí téměř nikdo neptá, ale v mých -náct jsem tuto otázku slýchala prakticky neustále. Spíše tedy její obměnu: „Jsi lesba, protože tě žádný kluk nechce?”. No, přemýšlím, že bych udělala experiment mezi nezadanými heterosexuály a ptala se jich, jak je možné, že jsou na holky, když jsou tak dlouho single. Proč už dávno nepřesídlili na kluky?!! 😀

Moje známá je na holky, chceš seznámit, abyste se daly dohromady?

Ale no tak. Proč mají lidé stále utkvělou představu, že jakmile zjistíme o někom, že je lesba, hned s ní chceme navázat vztah? Jednou mi na Facebooku známá, se kterou jsem si chvilku psala na Igirls, poslala profil jedné holky s tím, že si všimla, že studujeme na stejné škole a je lesba. Napsala jsem jí, že vím, že ji znám a co s tím mám dělat? Odpověděla mi vážně s dotazem, proč jsem se s ní ještě teda nedala dohromady. *sigh*. PROTOŽE NENÍ MŮJ TYP, ADÉLO.

A ta nejdivnější nakonec, na kterou nikdy nezapomenu:

Ty si teda partnerky vybíráš podle jejich povahy, když jsi lesba, že jo?

Zpočátku jsem si myslela, že si kolegyně z práce dělá srandu, nicméně to myslela vážně. Její překvapení, když jsem jí řekla, že ne, že mě jako první na té druhé zaujmou vlasy (tak každý má něco, někdo oči, úsměv, zadek, prsa, no a já vlasy), bylo pozoruhodné. Řekla mi, že to není možné, že přece lesby si vybírají holky podle toho, jaké mají koníčky, a tak. Jj, představte si to:

Tak schválně, jakou zajímavou otázku dostanu příště! Na závěr přikládám odkaz na rozhovor, kde se zabýváme těmi nejrozšířenějšími stereotypy o lesbách: Je pravda, co se o nich říká? Aneb vyvracíme předsudky o lesbách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *