fbpx Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nechť Její kopyta nejsou nikdy okována aneb stala jsem se stoupenkyní Neviditelné růžové jednorožkyně

Panda Červená 1

Božská Neviditelná růžová jednorožkyně je bytostí oplývající velkou duchovní mocí. To víme, protože je schopná být neviditelná a růžová zároveň. Víra v Neviditelnou růžovou jednorožkyni je, jako všechna náboženství, založena jak na logice, tak na víře. Proč věříme tomu, že je růžová? Logicky jsme si vědomi toho, že je neviditelná, protože ji nevidíme. Učení o Neviditelné růžové jednorožkyni je dále rozpracováno do dalších podrobností a jako nová aktivní vyznavačka tohoto náboženství vám jeho základy představím.

Pro začátek zdůrazním tři věci: 1. Ano, toto náboženství opravdu existuje. 2. Ano, opravdu se k němu hlásím s přesvědčením, že by  mezi stoupenci mělo být co nejvíce leseb. 3. Ano, za veškerý překlad do českého jazyka stojím já a vyhrazuji si autorské právo!

Abyste měli představu, co vás postupně čeká v dalších dílech tohoto seriálu, přikládám osnovu:

  • Desatero přikázání Její Růžovosti
  • Kniha proroka Dubna
  • Evangelium podle svatého Sascha Kokotta
  • Zjevení Šácholanu (Magnólie), první jarní dřeviny s výraznými květy
  • Zázraky vykonané božskou Neviditelnou růžovou jednorožkyní
  • Posvátné relikvie vystavené ve virtuálním chrámu NRJ
  • Pád Purpurové ústřice a její vykoupení
  • Rozhovor s Nejvyšší velkolepou lamou NRJ
  • …a příběhy a zkušenosti s NRJ

Dnes se však podíváme na základní fakta a dějiny tohoto skvostného vyznání.

Na počátku 90. let byla poprvé odhalena existence božské Samičky Neviditelného růžového jednorožce neboli NRJ (originální zkratka zní IPU = Invisible Pink Unicorn). Jedná se o fiktivní bohyni „vynalezenou“ hrstkou lidí jakožto ilustrace problému, kterému čelí ateisté, když je věřící vyzvou k vyvrácení božské existence. Vzhledem k její neviditelnosti nelze existenci NRJ popřít, a to ztěžuje i skutečnost, že ji podle vyznavačů mohou vidět pouze její nejoddanější věřící. NRJ si od té doby získala určitý stupeň slávy, a nyní se řada jejích vyznavačů náramně rozrostla. Ti, kdo v božskou Samičku NRJ věří, šíří toto náboženství především s legrací, a doposud sepisují mnoho satirických podrobných a osobitých výpovědí založených na různých tématech, včetně její lásky/nenávisti k ananasu a šunkové pizze, a skutečnosti, že krade ponožky (což vysvětluje fenomén ztracených ponožek po vyprání prádla). Stoupenci se také často ostře ohrazují vůči těm, kteří používají frázi „smyšlená historie“ ve spojení s tímto náboženstvím.

Nahlédnutí do historie

První zmínka o Samičce Nevyditelného růžového jednorožce pochází z roku 1990, kdy se její jméno používalo jako argument proti myšlence, že by ateisté měli prokázat existenci boha pouze pomocí vyditelných důkazů. Je pravděpodobné, že se o NRJ mluvilo ještě před těmito incidenty, ale myšlenka jako taková nabrala na síle poprvé během akademického roku 1994/95 na univerzitě v Iowě, když studenti sepsali na BBS (předchůdce WWW) manifest obsahující mimo jiné řadu referencí k NRJ. Díky tomuto základu a následné propagaci, se toto náboženství od té doby rozrostlo po celém světě a nyní o NRJ existuje několik webových stránek v cizích jazycích. Před čtrnácti lety se na internetu začaly odehrávat debaty například o tom, zda je božská Jednorožkyně vegetariánka, a proto nemá ráda šunkovou a možná i ananasovou pizzu, přičemž protichůdná tvrzení jsou stoupenci podporována.

Samička Neviditelného růžového jednorožce byla v knize Richarda Dawkinse „Boží klam“ označována jako ekvivalent k „Russellově čajové konvici“. Jedná se o fiktivní vesmírnou konvici, jejíž existenci nelze vyvrátit, a kterou filozof Bertrand Russell v roce 1952 použil jako analogii k Bohu.

Jádro božské Jednorožkyně a principy nápadně dlouhého rohu

Moje milé čtenářky, v tomto odstavci stručně představím 9 základních faktů o svém novém vyznání. Číslo 9 je prosím též magické, jelikož se jedná o mé životní číslo v Tarotu a v numerologii. Šokující! 😲

Vzhled

Neviditelná růžová jednorožkyně je neviditelná i růžová, což je záměrný rozpor, který tvoří základ celého náboženství. Někteří tvrdí, že NRJ je skutečně neviditelná pouze pro nevěřící, zatímco jiní tvrdí, že se jedná o zbožné přání spojené s halucinacemi. Podle dalších stoupenců vypadá NRJ sice neviditelně, ale cítí se růžově, zatímco jiní říkají, že je růžová, ale nelze se na ni podívat, aniž by hrozilo danému člověku nějaké nebezpečí.

Posvátné dny

Všech 365 dní v roce je vyznavači NRJ považováno za posvátné dny. Zvláštní význam má 1. duben, který je vyhrazen pro šíření slova Neviditelné růžové jednorožkyně.

Mystické číslo 42

Stoupenci NRJ se obecně shodují, že číslo 42 má JAKÝSI význam. Jaký, o tom se vedou vášnivé debaty. Jde o odpověď na otázku: „Jaký je smysl života, vesmíru a všeho?“ Důležité je, že pokud sečtete číslice roku, ve kterém byla NRJ odhalena, (1 + 9 + 9 + 4), získáte 23. Pokud přidáte 4 (pro Její kopyta), přičtete 2 (pro Její uši), opět přičtete 2 (pro Její oči), přidáte 1 ( pro Její roh), opět přičtete 1 (pro Její ocas), a nakonec přidáte 9 (pro počet základních faktů), výsledek se rovná číslu 42. To ještě více dokazuje důležitost významu tohoto čísla!

Ponožky

Prádelna (v dnešní době koupelna s pračkou) je svatyně božské Neviditelné růžové jednorožkyně a vyvolení mohou být požehnáni návštěvami u pračky, zatímco jiní mohou zjistit, že NRJ zanechala v jejich ponožkách díry svým rohem. Záznamy těchto návštěv lze najít ve Zjevení ztracených proroků, kteří o těchto zážitcích prvně promluvili díky AOL (americký poskytovatel připojení k internetu).

Můj René Helmut se třemi ponožkami bez páru, které během posledního měsíce zůstaly po návštěvě Její Růžovosti v koupelně u pračky.

Přídomky

Stoupenci NRJ při zmínce o božské Samičce používají fráze jako například: „Nechť Její kopyta nejsou nikdy okována“, „Požehnána buď Její svatá kopyta“ či „Mír za ní“ .

Purpurová ústřice

Říká se, že Purpurová ústřice kdysi bývala posluhovačkou Neviditelné růžové jednorožkyně, avšak byla zatracena do moře ze Zelených pastvin poté, co se pokusila přesvědčit ateisty, že NRJ upřednostňuje feferonky a houbovou pizzu. O Purpurové ústřici se povídá, že přivádí nevěřící na cestu zla, a je tedy zpodobňována se Satanem.

Nechuť k teistům a nevěřícím

NRJ údajně vrhá teisty a ty, kteří ji zásadně popírají, do Velké hromady hnoje, kde jim trpaslíci okusují kolena a Purpurová ústřice je nutí donekonečna jíst feferonkové a houbové pizzy.

Znak

Znak božské Neviditelné růžové jednorožkyně se skládá ze zjednodušeného obrysu hlavy, rohu a hřívy jednorožce obklopené kruhem. Logo je chráněno autorskými právy, ale může být reprodukováno za předpokladu, že slouží k obecné reprezentaci ateismu, aniž by osobně uráželo ty, kdo jsou nábožensky založeni.

Nejzapálenější stoupenci Neviditelné růžové jednorožkyně si mohou pořídit tematickou elegantní bižuterii ručně vyráběnou v Dánsku zde. Avšak připravte si tučnou peněžní částku, jelikož se jedná o pravé zlato a stříbro. Tímto se prozatím loučím a Požehnána buď Její svatá kopyta!

Seznam aktuálních známých (lesbických) členů v České republice:

Panda Červená (a plyšový jednorožec René)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *