fbpx Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Vyzkoušela jsem za vás: 7 tipů na práci z domova – a jak ta moje ovlivnila náš blog

Panda Červená 0

Nový „dostart“ blogu zahájím nelesbickým tématem, jelikož vysvětluje, proč jsem na Lamanach tak s*rala. Chci se s vámi totiž podělit o poznatcích „fenoménu“ zvyšování produktivity. Jsem docela fanynka do osobního rozvoje, a tak čtu věci, co se touto tématikou zabývají, ať už jde o víru (hrozně žeru sérii Tajemství od Rhondy Byrne, naučila jsem se díky tomu věřit v zákon přitažlivosti, čímž se mi změnil život (lol, to znělo tak klišoidně), vylepšení osobnosti jako takové (zbytečně nenadávat, vyhýbat se špatné náladě, apod.), až po věci související s pracovním životem, kde nejvíce bojuji s prokrastinací (fuj, to bylo odporně dlouhé souvětí 😀 ).

Od chvíle, co jsem se přestěhovala na druhou stranu republiky, jsem kromě bydliště změnila také místo pracovního pobytu. Již nedocházím do kanceláře k mým ctěným kolegům, ale sedím doma. Docílila jsem tedy jednoho mého vytouženého snu, a tím je právě práce z domova, která funguje na stejné bázi jako kdybych docházela denně do kanceláře. Nebudu tu rozebírat specifické věci, které jsou kvůli mé profesi těžší, ale ráda bych objasnila ty kecy o home office, co se dočtete na každém druhém webu. Takže si projďeme EXKLUZIVNÍ tipy a rady.

Tip 1: Odškrtávejte si položky v to-do listu.

Jedná se o velmi hezký pocit. Jakmile uslyšíte to libozvučné cinknutí, v břiše vám to radostně zabublá, zadek se sevře nadšením, obličej se začíná deformovat do divných, usmívajících se grimas, stejně jetých, jako máte při sexu… Ale já většinou stejně zapomenu ty věci odkšrtnout. Navíc mě deprimuje, když vidím, že spousta úkolů je ještě přede mnou. Tak ale do prdele!!!

Tip 2: Vypněte sociální sítě.

Je to úplně jedno. Když nekoukám na Facebook, tak dělám něco jiného – hraju hry, čtu si erotické lesbické Swan Queen povídky, koukám na seriály, myju záchod, čistím síto u pračky, vyklepávám koberce a při nejhorším jen čumím na zatažené žaluzie. To je zkrátka prokrastinace a dle mého názoru nemá co dělat s tím, že někdo sjíždí sociální sítě. Samozřejmě tato akce do prokrastinace spadá, ale že by to ovlivnilo pracovní výkon o více jak 5 %, to bych neřekla.

Tip 3: Určete si priority.

Tuto radu považuji konečně za užitečnou a adekvátní. Bohužel mi její plnění nejde, protože 80 % mých úkolů má stejnou ASAP prioritu. A to je pak zase další level: určit si priority v ASAP věcech. A pak je ještě další level, kdy nesmíte zapomínat na to, že neděláte jen ASAP věci, ale máte na starost pravidelné úkoly, a na ty se dá kvůli časovému tlaku dost rychle a snadno zapomenout. Aktuálně budu zkoušet novou budíkovou metodu. Prostě si trapně nastavím budík na určitý čas, co mi připomene pravidelnou činnost, kterou musím v práci udělat. Otázkou je, jestli místo toho nebudu prokrastinovat… ajajaj.

Tip 4: Delegujte práci.

No tak to už vůbec. V práci pod sebou nikoho nemám, jsem ten nejmenší pěšák 😀  (pozn. delegovat v tomto případě znamená předat úkol někomu jinému). Tato rada mi přijde scestná také kvůli tomu, že většina lidí pracujích z domova jsou freelanceři a podnikají sami. A ohledně Lamanachu? Když Alpace řeknu, ať něco udělá na blog, tak na mě kašle a vymlouvá se, že buď neumí psát, anebo, že nikdo nečte její komiksy (podle mě je to tím, že nevybrala pro start extra vtipné skeče, viz. anekdota, co jsem nepochopila: odkaz). PRACHSPORSTÉ VÝMLUVY!!! A proto fakt zoufale sháním výpomoc s naším blogem 🙁

Tip 5: Odměňte se.

Jo, tak tohle u mě funguje! Akorát stylem, že já se odměnuji i když něco neudělám. Asi špatný systém. Když vás neodměňuje někdo jiný, nemá to podle mě smysl 🙁 .  Jestli se ostatní na home office odměňují podle toho, co udělají za práci, mají hustěkrutopřísně pevnou vůli, a v tom případě klobouk, co nenosím, dolů 😮 !

Tip 6: Vyspěte se do růžova.

Pod toto se také nepodepíšu. Pokud má člověk práci, která musí fungovat stejně jako kdyby docházel do kanceláře, těžko si jen tak pospí do dopoledne, když má například v devět ráno videohovor s kolegou. A navíc, já jsem si potvrdila, že jsem aktivnější ve chvíli, kdy spím cca 4-5 hodin.

Tip 7. Mějte kolem sebe pořádek.

K tomu dodám jen jedno: Já osobně se na bordel vůbec nesoustředím, dokud si třeba kvůli nedostatečnému prostoru nevyliju kafe do klávesnice. No, i když, pokud bych si všimla švábů a štěnic, znepokojilo by mě to a vyzvalo k činu.

Co tedy dodat na závěr? OMG PLS NEVZDÁVEJTE TO SE MNOU!). Přísahám, že odedneška se budu bičovat k psaní článků na náš blog! Třeba mi s tím bičováním pomůže Alpaka. Hahaha.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *