fbpx Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

#Seriál: Zlaté L páry z TV: SWAN QUEEN – Příběh, který se nevyprávěl

Panda Červená 2

Řekla bych, že neexistuje větší a aktivnější komunita u fanouškovského L páru, než jsou právě příznivci Swan Queen. Nehledě na to, že tento pár aktivně podporují i Lana Parrilla s Jennifer Morrison, které Reginu a Emmu hrají. Existuje mnoho aspektů jejich vztahu, které zbožňuji a přiložené video je shrnuje snad všechny. Rozhodla jsem se proto představit tento pár všem, kteří o nich ještě neslyšeli a postupně doporučit i různé povídky/fanarty pro zaryté fanoušky, jako jsem třeba já.

NĚKOLIK VYSVĚTLIVEK PRO ZAČÁTEK

  • Swan Queen a OUAT – Swan Queen je označení páru Regina Mills a Emma Swan. OUAT slouží jako zkratka seriálu Bylo, nebylo (Once Upon a Time).
  • Ship – shipovat znamená „párovat někoho dohromady“ – když někdo někoho shipuje, podporuje tyto lidi (nemusí být jen dva), aby spolu měli bližší vztah (nejčastěji se jedná o vztah romantický či sexuální).
  • Canon a Non-canon„canon couple“ je výraz pro postavy, které jsou oficiálně spárované. V OUAT je to například Outlaw Queen (Regina a Robin) či Captain Swan (Emma a Killian). U non-canonu se postavy naopak párují jinak než v originále. Tím je právě například Swan Queen.

Proč tedy milujeme Swan Queen, proč je shipujeme a víme, že nejsme blázni, když jsme si jejich intimnějšího vztahu všimly už po pár prvních dílech seriálu? Jaký jiný L pár, ať už z OUAT, anebo jiného seriálu, je tolik propracovaný a má za sebou tolik historie, než je právě tento?

TOP 5 (spoiler alert!)

#1 – jsou rodina; to je snad nejdůležitějším faktem. Emma je biologickou matkou Henryho, zatímco Regina je tou, která ho adoptovala. Jak krásně se to vybízí…

#2 – vývoj jejich vztahu; od nenávisti k toleranci a přátelství až po… ach, jak mně chybí ten canon aspekt :-(.

#3 – obě jsou jedinečné díky svému magickému nadání si vzájemně rozumí v tom, jaké to je být „zavržený“ ostatními.

#4 – jsou tým, věří si, navzájem se ochraňují a dokonce se vzdávají svého štěstí kvůli té druhé.

#5 – „True love is magic“; seriál ukazuje mnoho situací, kde se potvrzuje tolik známá věta z OUAT „Pravá láska je kouzelná“.

V tomto videu je všechno. Neexistuje absolutně žádný důvod, jak by ho někdo mohl zhlédnout a říci, že jsme naivní a jejich chemii si nalháváme. Pro mě se jedná o nejpřesvědčivější non-cannon L pár ze seriálu a pochybuji, že někdy změním názor.

  1. Bellatrix Bellatrix

    Swan Queen je boží ship,i kdž nekanonický. A z kanonických žeru WayHaught (Wynonna Earp). Znáte/sledujete?

    • Doteď jsem o nich neslyšela, nicméně po zhlédnutí videa, je mi sympatický. Že bych měla další to-watch seriál? 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *